Map

Partnership Hub School Co-ordinator Email Partnership Schools
Abingdon Partnership (2016- ) Abingdon School Jeremy Thomas abingdonprimary@ogdentrust.com  Blewbury Endowed CE Primary; Caldecott Primary; Carswell Primary; Dunmore Primary; Fitzharrys School; Harwell Community Primary; Long Furlong Primary; St Edmund's RC Primary; St Nicholas’ CE Primary; Thameside Primary; Thomas Reade Primary
Banbury Partnership (2020- ) Cherry Fields Primary School Graeme Page banbury@ogdentrust.com Aureus Primary School; Hardwick Primary School; Longford Park Primary Manor Primary School; William Morris Primary School
Berkhamsted Partnership (2016- ) Greenway Primary & Nursery Julia Adams berkhamsted@ogdentrust.com Ashlyns School; Bridgewater Primary; Potten End Primary; St Mary’s CE Primary; St Thomas More RC Primary; Swing Gate Infant School & Nursery; Thomas Coram CE Primary; Victoria CE Primary & Infant School; Westfield Primary & Nursery
Blackpool Partnership (2019- ) Blackpool Sixth Form College Mhairi Mitchison blackpool@ogdentrust.com Armfield Academy; Carleton Green; Gateway Academy; Mereside Primary; Moor Park Primary; St Bernadette's Catholic Primary; Treales CE Primary; Unity Academy; Westminster Primary
Bodmin Partnership (2020- ) Beacon Ace Academy Simon Rowe bodmin@ogdentrust.com Charlestown Primary School Foxhole Learning Academy St Columb Major Academy St Columb Minor Academy St Newlyn East Learning Academy The Bishops CofE Learning Academy Trenance Learning Academy Trevisker Primary School Upton Cross Ace Academy
Bolton Central Partnership (2016- ) Gaskell Community Primary School Shelley Bennett centralbolton@ogdentrust.com Beaumont Primary; Lostock Primary; Pikes Lane Primary School
Boston North Partnership (2019- ) Sibsey Free Primary School Mary Ennis bostonnorth@ogdentrust.com Boston West Academy; Church Lane Primary School; Frithville Primary School; Gipsey Bridge Academy; New York Primary School; Stickney Primary School; The Boston Grammar School; The New Leake Primary School; Wrangle Primary School
Bradford Partnership (2018- ) Newby Primary School Paul Fletcher bradford@ogdentrust.com Bowling Park; Marshfields Primary; Silsden Primary; St Matthew’s CE Primary School & Nursery
Bristol Brunel Partnership (2018- ) Ashton Gate Primary School Charlotte Thomas bristolbrunel@ogdentrust.com Bridge Learning Campus (primary & secondary); Easton CE Academy; Fair Furlong Primary; Filton Avenue Primary; Holy Cross RC Primary; School of Christ the King
Bury Partnership (2016- ) The Derby High School Paul Kerr buryprimary@ogdentrust.com East Ward Community Primary; Greenhill Primary; Springside Primary; Wesley Methodist Primary
Calderdale Partnership (2020- ) Copley Primary School Nan Oldfield calderdale@ogdentrust.com Elland CE Junior, Infants & Nursery School; New Road Primary School; Norland CE Primary School; St Andrew's Junior & Infants School
Cambridge Partnership (2017- ) Great Abington Primary School Guy Underwood cambridgeprimary@ogdentrust.com Burrough Green Primary; Castle Camps CE (Controlled) Primary; Linton Heights Junior School; Linton Infants School; Linton Village College; Meadow Primary School
Cheshire East Partnership (2016- ) Daven Primary School Sally Whitehead cheshire@ogdentrust.com Astbury St Mary's CE Primary; Black Firs Primary; Buglawton Primary; Eaton Bank Academy; Havannah Primary; Marlfields Primary; Mossley Primary; Smallwood Primary; The Quinta Primary; Woodcocks Well CE Primary
Cleveland NE Partnership (2017- ) St Augustine's RC Primary Charlie Dunning cleveland-ne@ogdentrust.com Ings Farm Primary; Normanby Primary; Ormesby Primary; Zetland Primary
Corby Partnership (2017- ) Our Lady of Walsingham Catholic Primary School Karen Donachie corby@ogdentrust.com Beanfield Primary; Gretton Primary Academy; Hayfield Cross CE Primary; Meadowside Primary; Sandfield Close Primary; St Brendan's Catholic Primary; St Edward's Kettering; St Thomas More Catholic Primary School; Studfall Infant Academy; Studfall Junior Academy
Cotswolds South Partnership (2016- ) Fairford CE Primary School Jodie Lea cotswoldssouth@ogdentrust.com Ann Edwards Primary; Bibury Primary School; Down Ampney Primary; Rissington Primary; St Lawrence CE Primary
Craven Partnership (2020- ) Sutton-in-Craven Community Primary School Jillian Fletcher craven@ogdentrust.com Bentham Community Primary School; Bradleys Both Community Primary School; Cononley Community Primary School; Cowling Community Primary School; Kildwick CE Voluntary Controlled Primary School; Skipton, Water Street Community Primary School
Cumbria West Coast Partnership (2018- ) Energy Coast UTC Joe Richardson cumbria@ogdentrust.com Broughton Primary; Fairfield Primary; Flimby Primary School; Maryport CE Junior; St Mary's Catholic Primary School; St Patrick's RC Primary; Victoria Junior; Westfield Nursery & Primary
Durham Central Partnership (2020- ) Durham Gilesgate Primary School Mark Turner durhamcentral@ogdentrust.com Belmont CE Primary School; Laurel Avenue Community Primary School; Pittington Primary School; Roseberry Primary School; Sherburn Primary School; St Hild's College CE Aided Primary School; West Rainton Primary School
Durham Ferryhill & Chilton Partnership (2017- ) Chilton Academy Mark Roberts durhamferryhill-chilton@ogdentrust.com Broom Cottages; Cleves Cross Primary School; Dean Bank Primary; Ferryhill Station Primary; West Cornforth
Durham North Partnership (2018- ) Hartside Primary Academy Laura Burgess durhamnorth@ogdentrust.com Delves Lane Primary; Lanchester EP Primary; Langley Park Primary; Our Lady Queen of Martyrs; Parkside Academy; Shotley Bridge Primary School; St Joseph's Roman Catholic VA Primary; Victoria Lane Academy
East Northants Partnership (2020- ) Oundle CE Primary School Stephen Adams eastnorthants@ogdentrust.com Glapthorn CE Primary School; Kings Cliffe Endowed Primary School; Laxton Junior School; Nassington Primary; Polebrook CE Primary School; Thrapston Primary School; Titchmarsh CE Primary School; Trinity CE Primary School; Warmington School
Enfield & Haringey Partnership (2017- ) Trinity Primary Acdemy Farzana Iqbal enfield-haringey@ogdentrust.com Bounds Green Infants; Bounds Green Junior; Hazelbury Primary; Lea Valley Primary; Noel Park Primary; Torriano Primary School
Essex North Partnership (2016- ) Thaxted Primary School Luke Howden essexnorth@ogdentrust.com Dunmow St Mary's Primary; Felsted Primary; Flitch Green Academy; Great Dunmow Primary; Great Easton CE VA Primary; Rodings Primary; Stebbing Primary
Exmoor Partnership (2016- ) Dulverton Junior School Mike Homes exmoorprimary@ogdentrust.com Bishops Nympton Primary School; Cutcombe First School; Dulverton All Saints School East Anstey Primary School; Milverton Community Primary; Timberscombe First School; Wiveliscombe Primary
Folkestone Partnership (2020- ) Stella Maris Catholic Primary School Andrew Langley folkestone@ogdentrust.com St Joseph's Catholic Primary School; St Mary's Catholic Primary School; St Richard's Catholic Primary School; St Teresa's Catholic Primary School
Gatwick Partnership (2020- ) The Gatwick School Richard Keightley gatwick@ogdentrust.com City Academy Whitehawk; Glenleigh Park Primary Academy; Heron Park Primary Academy; King Offa Primary Academy; Oakwood Primary Academy
Gloucester NE Partnership (2017- ) Churchdown Village Junior School Maggie Boyd glosneprimary@ogdentrust.com Churchdown Village Infants; Heron Primary; Innsworth Juniors; Queen Margaret's Primary School; Shurdington CE Primary
Halesowen & Dudley Partnership (2016- ) Our Lady & St Kenelm Primary School Laura Marshall halesowendudley@ogdentrust.com Blackheath Primary; Colley Lane Primary; Halesowen CE Primary; Lapal Primary; Lutley Primary; Our Lady & St Huberts; Our Lady of Fatima; Tenterfields Primary; Welsh House Farm Primary, Quinton
Herefordshire East Partnership (2017- ) Ledbury Primary School Anna Perry herefordshireeast@ogdentrust.com Ashfield Park Primary; Brampton Abbotts CE Primary; Bridstow Primary; Goodrich Primary; Kimbolton St James CE Primary; Orleton CE Primary; Trinity Primary; Weston-under-Penyard Primary; Whitchurch CE Primary
Herefordshire North Partnership (2017- ) Kingsland CE Primary School Caroline Smith herefordshirenorth@ogdentrust.com Ivington CE Primary; Lord Scudamare Primary Academy; Luston Primary; Pembridge CE Primary; Shobdon Primary; St Michael's CE Primary; Stoke Prior Primary; Wellington Primary
Herefordshire South Partnership (2017- ) Walford Primary School Georgia Hale herefordshire-south@ogdentrust.com Gorsely Goffs Primary; Lea Primary; Much Marcle CE Primary; St Joseph's RC Primary
Hertford & Ware Partnership (2017- ) Hertford St Andrew CE Primary School Ailsa Raw hertford-ware@ogdentrust.com Bayford CE VA Primary; Hertingfordbury Cowper; Larkspur Primary Academy; Priors Wood Primary; St Andrew's CE VC Primary; St Joseph's Catholic Primary; St Mary's VC CE Junior
Heywood Partnership (2016- ) Hopwood Primary School Miss J Muir heywood@ogdentrust.com All Souls CE Primary; Harwood Park Primary; Heap Bridge Village Primary; St Luke's CE Primary
Highgate & Muswell Hill Partnership (2016- ) Alexandra Park School Henry Hammond highgatemh@ogdentrust.com Coldfall Primary; Eden Primary; Highgate Primary; Hollickwood Primary; Muswell Hill Primary; Our Lady of Muswell Catholic Primary; Rhodes Avenue Primary; St James' CE Primary; St Martin of Porres; Tetherdown
Isle of Wight Partnership (2018- ) Broadlea Primary Claire Loizos isleofwight@ogdentrust.com Broadlea Primary School; Greenmount Primary School; Gurnard Primary School; Haylands Primary School; Hunnyhill Primary School; NineAcres Primary School; Ryde School with Upper Chine; Shalfleet Primary School; St Helen's Primary School; St Mary's Primary School; Summerfields Primary School; Wroxall Primry School; Yarmouth Primary School
Keele Primary Partnership (2017- ) St Maria Goretti Catholic Academy Emily Royall keeleprimary@ogdentrust.com Burnwood Community Primary; Heron Cross Primary; St John’s CE Primary
Kensington North Partnership (2018- ) Bevington Primary Alex Brown kensingtonnorth@ogdentrust.com Bousfield Primary; Oratory RC Primary; Park Walk Primary; St Charles Catholic Primary; St Thomas’ CofE Primary: Wendell Park Primary School
Kensington West Partnership (2019- ) Avonmore Primary School Dan Brown kensingtonwest@ogdentrust.com Ashburnham Community School; Colville Primary; Flora Gardens Primary; Fox Primary
Kingston & Richmond Partnership (2017- ) St Andrew's & St Mark's CE Junior School Matt Gates kingstonrichmond@ogdentrust.com Coombe Hill Juniors; Holy Trinity CE Primary; King's Oak Primary; Our Lady Immaculate Catholic Primary; Sacred Heart Catholic Primary; St Agatha's Catholic Primary; St John's CE Primary; St Mary's & St Peter's CE Primary; Trafalgar Junior; Wimbledon Junior School
Lancashire East Partnership (2016- ) Gisburn Primary School Louise Stalton eastlancs@ogdentrust.com Barnoldswick CE Primary; Barrowford St Thomas's CE Primary; Ightenhill Primary; Lowerhouse Junior; Whittlefield Primary
Leeds East Partnership (2018- ) Kippax North Primary Fran Varley leedseast@ogdentrust.com Allerton Bywater Primary; Great Preston VC CE Primary; Kippax Ash Tree Primary; Kippax Greenfield Primary; Lady Elizabeth Hastings CE Primary; Methley Primary; Swillington Primary
Levenshulme Partnership (2020- ) St Agnes CE Primary Russell Lammas levenshulme@ogdentrust.com Cavendish Road Primary; Deans Trust Ardwick; Didsbury Road Primary School; Longsight Community Primary School; Stanley Grove Primary School; St Chrysostom's CE Primary; St John's CE Primary; St John's RC Primary
Liverpool South Partnership (2017- ) Our Lady's Bishop Eton RC Primary Shauna Stockton liverpool-south@ogdentrust.com Christ the King Catholic Primary; Holy Family Catholic Primary; Much Woolton Catholic Primary School; St Andrew's of the Apostle Catholic Primary; St Julie’s High School; St Mark’s Catholic Primary
London Brixton Partnership (2019- ) St Gabriel's College Jenny Smith londonbrixton@ogdentrust.com Archbishop Sumner CE Primary; Christ Church CE Primary; Hill Mead Primary; Jessop Primary; Loughborough Primary; St John Divine CE Primary; St John's Angell Town CE Primary; St Saviour's CE Primary; Stockwell Primary; The Michael Tippett School (SEN); Van Gogh Primary
Lowestoft Partnership (2017- ) Somerleyton Primary School Louise Spall lowestoft@ogdentrust.com Blundeston Primary School; Corton Primary School; Roman Hill Primary
Lowestoft South Partnership (2020- ) Red Oak Primary School Heather Madsen lowestoftsouth@ogdentrust.com Grove Primary School; Pakefield Primary School; Revensmere Infant School; Reydon Primary School; The Albert Pye Primary School; Westwood Primary School
Norfolk Central Partnership (2018- ) Bignold Primary & Nursery School Jo Clitheroe norfolkcentral@ogdentrust.com Blofield Primary School & Nursery; Cantley Primary; Cringleford CE VA Primary; George White Junior (Academy); Kinsale Infant School; Lionwood Infant & Nursery School; Mattishall Primary School; Mile Cross Primary; Preston CE VC Primary; Saxlingham Nethergate CE VC Primary
Norfolk North Coast Partnership (2018- ) Sculthorpe CE Primary Academy Vicki Lucking norfolknorthcoast@ogdentrust.com Colkirk CE Primary Academy (DNEAT); Little Snoring Primary; Rudham Primary; Weasenham Primary School; West Raynham CE Primary Academy (DNEAT)
Norfolk West Partnership (2019- ) Gayton CofE Primary Academy Karen Williamson norfolkwest@ogdentrust.com Flitcham CofE Primary Academy; Gaywood Primary; Middleton CE Primary Academy; Sandringham & West Newton CE Primary; St Michael's CE Primary Academy; Whitefriars CE Primary Academy
Nottingham City Partnership (2016- ) Springbank Primary School Emma Leonard nottinghamcity@ogdentrust.com Nottingham Girls High School; Robert Shaw Primary; South Wold Primary; St Annswell Academy; Westglade Primary Woodthorpe Infants
Nuneaton Partnership (2020- ) St Paul's Church of England Primary School Gemma Temple nuneaton@ogdentrust.com Michael Drayton Junior School; Middlemarch School; Milby Primary School; Park Lane Primary School; Race Leys Junior School; St James' CE Academy; St Michael's CE Academy; St Nicolas CE Academy; Weddington Primary School; Wembrook Primary School
Okehampton Partnership (2019- ) Okehampton Primary School Hannah Radbourne okehampton@ogdentrust.com Black Torrington CE Primary; Bradford Primary; Bridgerule Primary; Chagford CE Primary & Preschool; Hatherleigh Community Primary; North Tawton Community Primary & Nursery; South Tawton Primary School; St James' CE Primary School
Oldham Partnership (2016- ) Oldham Sixth Form College Elizabeth Judge oldhamprimary@ogdentrust.com Broadfield Primary; Coppice Primary Academy; Hey with Zion Primary; Medlock Valley Primary; Mills Hill Primary; Roundthorn Primary Academy; St Thomas Werenth; Thorp Primary
Plymouth Partnership (2017- ) Sherford Vale Primary School Carla Jenkinson plymouthprimary@ogdentrust.com Mayflower Community Academy; Mount Wise Community Primary; Victoria Road Primary; Woodford Primary; Yealmpstone FarmPrimary
Redditch, Bromsgrove & Bidford Partnership (2016- ) Our Lady of Mount Carmel Catholic First School Lorraine Burrows redditchbromsgrove@ogdentrust.com Batchley First School & Nursery; Beoley First School; Bidford-on-Avon CE Primary School Catshill Middle School; Mappleborough Green CE Primary School; St Ambrose Catholic Primary; St Bede's Catholic Middle School; St Mary’s Catholic Primary; St Nicholas CE Primary; Tardebigge CE First School; Walkwood CE Middle School
Rochdale Partnership (2016- ) Milnrow Parish CE Primary School Ian Watson rochdale@ogdentrust.com Crossgates Primary; Lowerplace Primary; Moorhouses Primary; St Michael’s CE Primary
Rugby Partnership (2017- ) Hillmorton Primary School Katie McManus rugbyprimary@ogdentrust.com Abbotts Farm Junior; Boughton Leigh Junior; Eastlands Primary; English Martyrs Primary; St Marie's Catholic Primary School & Nursery; Our Lady's Princethorpe; Paddox Primary School
Sheffield Hallam Partnership (2017- ) Sheffield Hallam University, Institue of Education Joelle Halliday sheffieldhallam@ogdentrust.com Bradway Primary; Dobcroft Infant; Dobcroft Junior; Greystones Primary; Hallam Primary; Hunters Bar Infant; Lydgate Infants School; St Wilfrid's Primary; Totley Primary
St Austell Primary Partnership (2019- ) St Stephen Churchtown Academy Cheryl Maglietta staustell@ogdentrust.com Bugle Primary; Indian Queens Primary; Nansledan School; Penryn Primary Academy; Probus Primary; Sandy Hill Academy; Shortlanesend; Treverbyn Academy; Truro Learning Academy; Whitemoor Primary
Stoke Primary Partnership (2018- ) Moorpark Junior School Karen Peters stoke@ogdentrust.com Alexandra Infant School; Alexandra Junior School; Ball Green Primary School; Clarice Cliff Primary; Jackfield Infant School; Mill Hill Primary Academy; Newford Primary Academy; Our Lady's St Benedict's Catholic Primary; Smallthorne Primary Academy; St Mary's Catholic Primary Academy; St Wilfrid’s Catholic Primary
Suffolk East Primary Partnership (2017- ) Wickham Market Primary School Heidi Norman suffolk-east@ogdentrust.com Aldeburgh Primary; Easton Primary; Leiston Primary; Saxmundham Primary
Surrey Central Primary Partnership (2016- ) Salfords Primary School Daniel Welch surreycentral@ogdentrust.com Forge Wood Primary; Lime Tree Primary; Merstham Primary; Southgate Primary
Surrey East Primary Partnership (2016- ) Hillcroft Primary School Paula Shuman surreyeast@ogdentrust.com Chestnut Park; Marden Lodge; The Vale Primary; Warlingham Village School; Warren Mead Junior
Surrey West Primary Partnership (2016- ) Cordwalles Primary School Pierre Van Vuuren surreywest@ogdentrust.com Hammond School; Lightwater Village Primary; Lorraine Infant; Pine Ridge Infant; Springfield Primary; Wheatfield Primary; Windmill Primary
Sutton Coldfield Primary Partnership (2016- ) Whitehouse Common Primary School Sarah Greenwood suttoncoldfield@ogdentrust.com Coppice Primary; Four Oaks Primary; Hollyfield Primary; Little Sutton Primary; Moor Hall Primary
University of Worcester Partnership (2017- ) University of Worcester Janinne Delorenzo universityofworcester@ogdentrust.com Chaddesley Corbett Endowed Primary; Hollymount Primary; Northwick Manor Primary; Perdiswell Primary; Perryfield Primary PRU; Pitmaston Primary; St George's CE Primary; St George's Catholic Primary; St Joseph's Catholic Primary; Whittington Primary
Wolverhampton Partnership (2020- ) St Stephen’s CE Primary School David Woollatt wolverhampton@ogdentrust.com Edward the Elder Primary School; Parkfield Primary School; St Mary's Catholic Primary School; West Park Primary School; Whitgreave Primary School; Wood End Primary School
Worcestershire North Partnership (2016- ) Coppice Primary School Jo Tomkinson worcestershirenorth@ogdentrust.com Acock's Green Primary; Belbroughton Primary; Peterbrook Primary; St Andrew’s CofE First School; Tidbury Green Primary
Wybourn Partnership (2020- ) Wybourn Community Primary School Tom White wybourn@ogdentrust.com Acres Hill Primary; Manor Lodge Primary; Norfolk Primary School; Phillimore Primary; Woodhouse West Primary
Wycombe Primary Partnership (2019- ) Beechview Primary School Corrina Crocker Abbey View Primary; Ash Hill Primary; Castlefield Primary; Hamilton Academy; Hannah Ball Primary; Lane End Primary; Marsh Infant School; Oakridge Primary
  • Follow us on Twitter!
  • Follow us on Facebook!
  • Share