Map

Partnership Hub School Co-ordinator Email Partnership Schools
Berwick Partnership (2020- ) Berwick Academy Ross Woodrow berwick@ogdentrust.com Berwick St Mary's Church of England First School; Berwick Middle School; Glendale Middle School; Holy Trinity Church of England First School; Scremerston First School; Spittal Community School; The Duchess's Community High School (Alnwick); Tweedmouth Community Middle School; Tweedmouth Prior Park First School
Blyth Valley Partnership (2019- ) Newsham Primary School David Gregory blythvalley@ogdentrust.com Bede Academy; Blyth Academy; Croftway Primary School; Horton Grange Primary School; Malvins Close Primary School; Morpeth Road Primary School; New Delaval Primary; St Wilfrid’s Primary; The Dales School
Bolton North Partnership (2018- ) Sharples School Caroline Molyneux boltonnorth@ogdentrust.com Little Lever School; Sharples Primary; Smithills School; St Paul's Primary; The Oaks Primary; The Valley Community Primary; UTC Bolton
Coventry Partnership (2017- ) Sidney Stringer Academy Stephen Essex coventry@ogdentrust.com Aldermoor Farm Primary School; Ernesford Grange Community Academy; Tinham Park School; Henley Green Primary School; Radford Primary Academy; Riverbank School; Sidney Stringer Primary Academy; Spon Gate Primary; St Elizabeth's Catholic Primary School; Wyken Croft Primary School
Didsbury Partnership (2020- ) Didsbury High School Daniel Walker didsbury@ogdentrust.com Abraham Moss Community School; Cavendish Primary; Cedar Mount Academy; Co-op Academy Manchester; Co-op Academy Walkden; Loreto College; Loreto High School; Manchester Academy; Manchester Communication Academy; Pendleton Sixth Form; St John's Primary; St Peter High School; Whalley Range High School; William Hulmes Grammar School
Ellesmere Port Partnership (2020- ) The Whitby High School Philip Ingram ellesmereport@ogdentrust.com Cambridge Road Primary School; Capenhurst CE Primary; Ellesmere Port Christchurch CE Primary; Meadow Primary School; Sutton Green Primary School; The Oaks Community Primary School; Westminster Community Primary; Whitby Heath Primary School; Woodlands CE Primary School
Grimsby Partnership (2020- ) Humberston Academy Connor Davidson grimsby@ogdentrust.com Barnes Wallis Academy Edward Heneage Primary Academy; Fairfield Academy; Havelock Academy; Hogsthorpe Primary Academy; Sevenhills Academy; Thomas Middlecott Academy
Halton Partnership (2019- ) Lunt's Heath Primary School Matt Crook halton@ogdentrust.com Beechwood Primary School; Fairfield Primary School; Farnworth Primary School; Moore Primary School; Moorfield Primary School; Ormiston Chadwick Academy; St Bede's Infant School; St Bede's Juniors; St John Fisher Catholic Primary School; St Mary's Primary School; Westfield Primary School
Harlow Partnership (2018- ) Stewards Academy Chris Flusky (Harlow Education Consortium)/Russell Perrin harlow@ogdentrust.com Church Langley Primary; Churchgate Church of England VA Primary; Fawbert & Barnards Primary; Hare Street Primary; Harlow College; Harlowbury Primary; Henry Moore Primary; Holy Cross Catholic Primary; Kingsmoor Primary Academy; Limes Farm Junior School; Mark Hall Academy; Milwards Primary School & Nursery; Nazeing Primary; Newhall Academy & Nursery; Passmores Academy; Pear Tree Mead Primary & Nursery; Pemberley Primary; Potter Street Primary; Purford Green Primary; Sheering CE Primary; St Alban's RC Primary; St James CE Primary; St Luke's RC Primary; Tany's Dell Primary; The Downs Primary & Nursery; Thomas Willingale Primary & Nursery; Water Lane Primary; William Martin Infant School; William Martin Junior School
Harrogate Partnership (2020- ) Richard Taylor CE Primary Emma Crisell harrogate@ogdentrust.com Coppice Valley Primary School; Grove Road Community Primary School; Hampsthwait CE Primary School; Pannal Primary School; Rossett School; Skipton Parish Primary School; St Peter's CE Primary School; Woodfield Primary School
Huntingdonshire Partnership (2020- ) Longsands Academy Peter Martin huntingdonshire@ogdentrust.com Cottenham Primary School; Cottenham Village College; Ernulf Academy; St Ivo Academy; Waterbeach Community Primary School; Willingham Primary School
Kent North Coast Partnership (2019- ) Spires Academy Robert Spence Coopers School; Herne Bay Junios; Herne Church of England Juniors; Hersden Village Primary; Holy Trinity & St John's CE Primary School; Palm Bay Primary School; Ramsgate Holy Trinity CE Primary School; Ravensbourne; Reculver Church of England Primary; St Peter in Thanet CE Junior School; Sturry Church of England Primary
Kings Lynn Partnership (2020- ) King Edward VII Academy Thomas Wheeler kingslynn@ogdentrust.com Eastgate Academy; Howard Junior School; King's Lynn Academy; South Wootton Junior School; North Wootton Academy
London Hammersmith Partnership (2018- ) Kensington Aldridge Academy Grace Lee londonhammersmith@ogdentrust.com Sacred Heart Catholic School; The Godolphin & Latymer School; West London Free School
Portsmouth Partnership (2020- ) Castle View Academy Ben McDonagh portsmouth@ogdentrust.com Beacon View Primary Academy; Medina Primary School; St Paul's Catholic Primary School; The Victory Primary School
Prudhoe Partnership (2020- ) St Matthew's Catholic Primary School Michelle Saunders prudhoe@ogdentrust.com All Saints Catholic Primary School; Sacred Heart Catholic Primary School; St Agnes Catholic Primary School; St Mary's RC First School; St Michael's Catholic Primary School; St Patrick's RCVA Primary; St Thomas More Catholic Secondary School
Somerset West Partnership (2018- ) Bridgewater College Academy James Williams somersetwest@ogdentrust.com Bishop Fox's School; Brymore Academy; Danesfield CE School; Robert Blake Science College; Taunton Academy
Streatham Partnership (2020- ) Streatham Wells Primary Louise Salewski streatham@ogdentrust.com Crown Lane Primary; Immanuel & St Andrew; Dunraven Primary School; Sunnyhill
Sussex East Partnership (2018- ) St Richard's Catholic College Peter Tadros sussexeast@ogdentrust.com Bede's Senior School; Little Common Primary School; Park Mead Primary School; Polegate Primary School; Sacred Heart Catholic Primary School; St Mary Magdalene Catholic Primary School; St Mary Star of the Sea Catholic Primary School; St Mary's School & VI Form College; St Peter & St Paul CofE Primary School; St Thomas a Beckett Catholic Junior School
Swadlincote Partnership (2020- ) St Edward's Catholic Academy Nashim Prabatani swadlincote@ogdentrust.com Belmont Primary School; Granville Academy; Newhall Community Junior School; Pennine Way Junior Academy; Rosliston CE Primary School; The William Allitt School; Woodville CE Junior School
Swindon Partnership (2020- ) Ferndale Primary School & Nursery Katie Storey swindon@ogdentrust.com Brook Field Primary School; Grange Junior School; The Deanery CE Academy; Tregoze Primary School
Torbay Partnership (2020- ) Kings Ash Academy Holly Self torbay@ogdentrust.com Curledge Street Academy Paignton Academy Watcombe Primary School
Tunbridge Wells Partnership (2020- ) Benenden School Becky Parker tunbridgewells@ogdentrust.com Cranbrook School; High Weald Academy; The John Wallis Academy; The John Wallis Academy Primary School; The Malling School
Wardle Partnership (2020- ) Wardle Academy Catherine Whatmough wardle@ogdentrust.com Alice Ingham RC School; Holy Trinity; Kentmere Academy & Nursery; Matthew Moss High School; St Andrew's Primary School
Warrington Partnership (2020- ) Beamont Collegiate Academy Paul Hesford warrington@ogdentrust.com Bridgewater High School; Broomfields Junior School; Great Sankey Primary School; Meadowside Community Primary & Nursery School; Padgate Academy; Penketh High School; Penketh South Community Primary School; Priestley College; Sir Thomas Boteler CE High School
  • Follow us on Twitter!
  • Follow us on Facebook!
  • Share